بدون شک همه ما از کشمش در رژیم غذایی خود استفاده کرده ایم و از خواص درمانی آن آگاه هستیم. کشمش همان انگور خشک شده بوده و دارای فواید بسیار زیادی برای بدن است. اما برای عده ای این سوال پیش آمده است که آیا کشمش برای دیابت ضرر دارد یا خیر؟ ما ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم سپس در مورد خواص کشمش و انواع آن توضیحاتی را می دهیم.

آیا کشمش برای دیابت ضرر دارد؟

یکی از مهم ترین خواص کشمش، کنترل دیابت است. قندی که در کشمش وجود دارد طبیعی بوده و افراد مبتلا به قند خون می توانند با مشورت پزشک خود روزانه متناسب با نوع قند خون خود کشمش مصرف کنند زیرا مصرف مشخصی از آن در روز می تواند مانع افزایش یا کاهش یکباره قند خون بعد از مصرف وعده های غذایی شود.

شاخص گلوکز یا گلیسمی مقیاسی برای درجه بندی کربوهیدرات ها با توجه به سرعت افزایش قند خون است. کشمش از نظر شاخص گلوکز در درجه متوسط است ولی به این معنا نیست که خوردن آن برای افرادی که قند خون دارند ممنوع است آنها می توانند از آن در حد اعتدال استفاده کنند.

انواع کشمش ها

  • کشمش سبز

کشمش سبز را از انگور سبز تولید می کنند و دارای خواص زیادی برای بدن است. کشمش سبز طبع گرمی دارد. از این بابت استفاده از آن در کنار مواد خوراکی سرد، بدن را از بیماری هایی که منشا آن سردی است دور می کند. انگور سبز را از دو روش به کشمش تبدیل می کنند. اگر کشمش در سایه خشک شود، کشمش سایه خشک و اگر در آفتاب خشک شود، کشمش آفتابی تولید می شود.

  • کشمش آفتابی

یکی از راحت ترین روش های تولید کشمش قرار دادن دانه های انگور در آفتاب است، انگور را پس از شستن چندین روز در مقابل نور آفتاب قرار داده و آنها را زیر و رو می کنند تا کاملا خشک شوند. این روش یکی از سالم ترین روش های تولید کشمش است. کشمش آفتابی قرمز رنگ است و به دلیل اینکه در آفتاب خشک می شود بخش زیادی از ویتامین های آن از جمله ویتامین آ، ویتامین ث و ویتامین ب از بین می رود و از کیفیت کشمش کاسته می شود. کشمش آفتابی را کشمش پلویی نیز می نامند.

  • کشمش سایه خشک

در این روش، کشمش ها را در اتاقکی قرار داده و از پنکه استفاده می کنند تا فرآیند خشک شدن انگورها سریع تر انجام شود و حدود ۶۰ روز زمان می برد تا دانه های انگور کاملا خشک شوند، در این روش بیشتر ویتامین های انگور حفظ شده اند و فقط آب انگور کامل خشک شده است.

  • کشمش تیزآبی

یکی از روش های تولید کشمش است که در آن کشمش ها را داخل مایع شیمیایی به نام تیزآب فرو میبرند در صورتی که دوز این محلول زیاد باشد سرطان زا است، این کشمش، رنگ زرد مایل به قهوه ای دارد و حدود ۵ الی ۸ روز زمان می برد که کشمش ها خشک شوند.

  • کشمش مویز

برای تهیه کشمش مویز، از انگور دانه درشت سیاه استفاده می کنند بهترین رقم استفاده برای این انگور، انگور شاهانی است. در این روش انگور ها را در محلی پهن و پس از خشک شدن آنها را جمع آوری می کنند.

خواص کشمش چیست؟

خواص کشمش

  • کشمش مناسب برای رژیم غذایی و کاهش وزن

کشمش یکی از گزینه های مناسب برای لاغری و پیشگیری از اضافه وزن است، افرادی که دارای اضافه وزن هستند می توانند کشمش را در رژیم غذایی خود قرار دهند. کشمش به دلیل داشتن فیبر زیاد و کالری پایین باعث ایجاد سیری و در نهایت کاهش وزن می شود.

  • کشمش سرشار از آهن

کشمش سرشار از آهن است از همین رو به رفع بیماری کم خونی کمک میکند. می توانید با اضافه کردن این میوه خشک مغذی به رژیم غذایی خود، از کم خونی جلوگیری نمایید.

  • جلوگیری از پوسیدگی و تقویت دندان ها

کشمش گزینه مناسبی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و تقویت استخوان هاست، زیرا غنی از کلسیم بوده و همچنین از بهترین منابع بور است.(بور ماده ای معدنی است که با جذب کلسیم به سلامت استخوان ها کمک و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.)

  • شادابی پوست

کشمش سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین C است از همین جهت باعث شادابی پوست شده و از پیر شدن پوست جلوگیری می کند.

  • جلوگیری از سرطان

کشمش سرشار از کاتچین است و کاتچین یک نوع فنل و آنتی اکسیدان طبیعی است و از آنجایی که آنتی اکسیدان ها یکی از عوامل اصلی مبارزه با رادیکال های آزاد هستند مانع بروز سرطان می شوند.