شکلات 

قیمت شکلات

شکلات یکی از خوشمزه ترین مواد غذایی در جهان می باشد که دارای طرفداران بسیار زیادی است. شاید با خوردن شکلات در نگاه اول دچار عذاب وجدان شوید اما باید بدانید مصرف مقدار مناسب شکلات می تواند خواص زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. شکلات در واقع دانه های درخت کاکائو در مناطق گرمسیری است. شکلات در صورت مصرف متعادل برای افرادی که به دنبال کاهش یا حفظ وزن خود هستند مشکلی به وجود نمی آورد. در عوض تحقیقات نشان داده است شکلات حاوی مقادیر مناسبی آنتی اکسیدان است. همچنین شکلات سطح کلسترول خون را کاهش داده و مغز را تقویت می کند. شکلات خارجی طرفداران بسیار زیادر دارد اما قیمت آن ها نسبت به شکلات ایرانی بیشتر است. در این میان شکلات تلخ هم بسیار پر طرفدار است. برای مقایسه قیمت شکلات ها می توانید به سایت برادران حسینی مراجعه کنید.

خرید شکلات

خرید شکلات نیز شاید در ظاهر ساده باشد اما باید به نکاتی در هنگام خرید شکلات توجه داشته باشید تا سلامتی شما به خطر نیفتد. نکته اول در خرید شکلات توجه به مواد تشکیل دهنده و مواد افزودنی موجود در شکلات می باشد. به طور کلی در ساخت شکلات سه ماده اصلی پودر کاکائو، کره کاکائو و شیرین کننده نقش دارند. به غیر از این مواد، شکلات های غیر مجاز دارای مواد افزودنی غیرمجازی هستند که باید شما به این موضوع توجه کنید.

دومین ملاک برای خرید شکلات با کیفیت توجه به میزان کاکائو موجود در شکلات می باشد. معمولا شکلات خوب دارای بالاتر از 70 درصد کاکائو است. در نهایت اینکه حتما به تاریخ تولید و انقضا شکلات دقت کنید.

انواع شکلات

شکلات دارای سه نوع کلی است. شکلات سفید، شکلات شیری و شکلات تلخ که هر کدام دارای طعم و مزه به خصوص خود هستند و با توجه به سلیقه مشتری قابلیت خریداری دارند.

شکلات سفید که دارای هیچگونه کاکائو نمی باشد دارای طعمی شیرین بوده و بیشتر طعم وانیل یا مواد تشکیل دهنده شکلات سفید را می دهد. جزء اصلی تشکیل دهنده شکلات سفید کره کاکائو می باشد.

شکلات شیری یکی از خوش طعم ترین انواع شکلات می باشد که در تولید آن از کاکائو بهره برده شده است. در این نوع شکلات از کاکائو، کرم کاکائو، شیر و شکر استفاده شده است و طعم لطیفی از شکلات را برای شما به همراه می آورد.

شکلات تلخ نیز یکی از محبوب ترین انواع شکلات می باشد. به دلیل اینکه در چند سال اخیر تحقیقات زیادی در مورد خواص شکلات تلخ انجام شده است میزان محبوبیت این شکلات نیز افزایش پیدا کرده است.

خواص شکلات تلخ

در صورت که شکلات تلخ با کیفیتی خریده باشید می توانید انتظار دریافت مواد مغذی مناسبی را داشته باشید. در 100 گرم شکلات تلخ 70 تا 85 درصد، مقادیر مناسبی فیبر، آهن، منیزیم، مس و منگنز موجود می باشد. پس مصرف متعادل این ماده غذایی خوشمزه می تواند به سلامتی شما بیفزاید.

شکلات تلخ منبع غنی از آنتی اکسیدان هاست. در یک تحقیق حتی میزان این آنتی اکسیدان ها بیشتر از آنتی اکسیدان های موجود در ذغال اخته نشان داده شد. خواص دیگری نیز برای شکلات بر شمرده شده است که از مهم ترین آن ها می توان به بهبود فشارخون، افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد خون، کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و... اشاره کرد. به طور کلی خرید شکلات را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

شکلات تلخ چه خواصی دارد؟

شکلات تلخ غنی از آنتی اکسیدان است، پس برای قلب مفید است. شکلات تلخ فشارخون را کاهش داده و از سرطان پیشگیری می کند. همچنین سطح کلسترول خون را کاهش می دهد و باعث بهبود خلق و خو می شود.

تاریخچه شکلات به کجا بر می گردد؟

اولین بار ۱۱۰۰ سال قبل از میلاد از شکلات استفاده شد. در ابتدا اقوام مایا و آزتک از شکلات نوشیدنی ساخته بودند که به آن " آب تلخ" می گفتند. در عصر مدرن أنواع مختلفی از شکلات ساخته شد. مثلا کیت کت در سال ۱۹۳۳ تولید شد.

هر گرم شکلات چند کالری دارد؟

یک اونس (معادل ۲۸ گرم) شکلات تلخ حاوی شصت درصد یا بیشتر کاکائو که برابر با صدوهفتاد کالری است، می‌باشد. بنابراین افرادی که اضافه وزن دارند و قصد دارند که در برنامه غذاییشان از شکلات بهره ببرند شکلات تلخ می‌تواند بهترین پیشنهاد باشد.

چگونه به صورت اینترنتی شکلات بخریم؟

امروزه امکان خرید هر چیزی به صورت اینترنتی مهیا شده است. شکلات نیز از این قضیه مستثنی نبوده و شما می توانید از فروشگاه اینترنتی برادران حسینی شکلات را به صورت اینترنتی تهیه نمایید.