خشکبار 

خشکبار

خشکبار به محصولاتی گفته می شود که برای افزایش مدت زمان نگهداری آن ها طی فرآیندهای خاصی خشک می شوند. این خشک کردن علاوه بر افزایش زمان ماندگاری آن ها مزایای فراوانی را برای این محصولات به همراه دارد و این علت خواص خشکبار است.

برخی از مزیت های خشکبار جلوگیری از خرابی و فساد آن ها، بسته بندی راحت تر به دلیل پایین آمدن وزن و حجم محصول و در نهایت انتقال و جابجایی راحت تر این محصولات است. قیمت خشکبار در فروشگاه اینترنتی برادران حسینی بسیار مناسب است و می توانید با مراجعه به این فروشگاه اقدام به خرید خشکبار کنید.

خرید خشکبار

خرید خشکبار نیز مانند آجیل نیازمند دقت فراوانی است. برای خرید خشکبار باید معیارهایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید یک خشکبار با کیفیت خریداری کنید. اولین نکته در خرید خشکبار توجه به اسم و رسم فروشگاهی است که می خواهید از آن خرید کنید. مطمئنا فروشگاه های معتبر برای حفظ رضایت مشتریان از محصولات با کیفیت استفاده می کنند.

از طرف دیگر به دلیل فروش بالای خشکبار در این فروشگاه ها همواره محصولات تازه در انبار و فروشگاه موجود است. نکته دیگر در خرید خشکبار توجه به شاخص های یک خشکبار با کیفیت است.

در نگاه اول باید به بو و رنگ خشکبار توجه کنید. آن را بو کنید، اگر بوی کهنگی و ترشیدگی می دهد از خرید آن صرف نظر کنید. نکته دوم توجه به ظاهر خشکبار است. حتما به این نکته توجه کنید که در خشکبار از رنگ های صنعتی و شیمیایی استفاده نشده باشد. یکی از راه های تشخیص این موضوع مالیدن این محصولات به دستان خود می باشد. در صورت استفاده از رنگ های غیرمجاز کمی تغییر رنگ در دست خود احساس خواهید کرد.

انواع خشکبار

برگه ها

این خشکبار از خشک کردن میوه های تازه، سالم و مختلف به دست می آیند. مهم ترین برگه ها، برگه هلو، برگه زردآلو و قیسی است.

آلوها

این خشکبار از خشک کردن انواع آلو تولید می شود. آلوها جزء پرطرفدارترین انواع خشکبار هستند. مهم ترین آلوها شامل آلو بخارا، آلو آفتابی، آلوچه ترش و آلو شوقان است.

انجیر خشک

انجیر خشک از خشک کردن انجیر تازه تولید می شود. انجیر پرک و انجیر کرمانشاهی جزء مهم ترین انواع انجیرخشک هستند.

کشمش

یکی از پر کاربردترین انواع خشکبار، کشمش ها هستند. کشمش ها علاوه بر خواص فراوان در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین انواع کشمش شامل کشمش پلوئی، پیکامی و مویز است.

میوه خشک

میوه های خشک یکی از اقلامی هستند که در ایام عید نوروز و سایر اعیاد در کنار آجیل ها می توانند ترکیب مناسبی را تشکیل دهند. برای تهیه میوه خشک، با روش های مختلف انواع میوه ها را خشک می کنند که در طول سال می توان از آن ها استفاده کرد.

خواص خشکبار

خشکبارها برای سلامتی انسان ها بسیار مفید هستند. در این محصولات انواع مواد معدنی، ویتامین و فیبر وجود دارد که برای سلامتی انسان ها حائز اهمیت است. به طور کلی اگر بخواهیم در مورد خواص خشکبار صحبت کنیم، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که اکثر خشکبارها دارای مقادیر زیادی فیبر هستند. فیبرها به معده، روده و به طور کلی دستگاه گوارش کمک فراوانی می کنند.

از طرف دیگر خشکبارها به خصوص میوه های خشک، سرشار از آنتی اکسیدان بوده که برای جلوگیری و پیشرفت سرطان بسیار حائز اهمیت هستند. به طور کلی خشکبار بر روی سلامتی انسان ها تاثیرات مثبت زیادی دارند. قیمت خشکبار در فروشگاه های مختلف متفاوت است. با این حال فروشگاه برادران حسینی همواره تلاش کرده است بهترین کیفیت را با بهترین قیمت عرضه کند.

نکاتی در مورد میوه خشک

میوه های خشک مدت زیادی است که به عنوان منبع ویتامین ها و مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند در تمام طول سال استفاده شوند. زردآلوی خشک از بیش از هزار سال پیش وجود داشته است. امروزه نیز مصرف آلو خشک و کرن بری همراه با دیگر میوه های خشک یا به تنهایی، همواره مورد استقبال قرار می گیرد. روشهای مختلفی برای خشک کردن میوه استفاده می شود.

یکی از قدیمی ترین آنها این است که میوه خود را در معرض آفتاب بگذارید و به صورت دوره ای بچرخانید تا اطمینان حاصل شود که رطوبت به طور یکنواخت تبخیر می شود. پخت در فر روند خشک شدن را تسریع می کند ، اما اگر مراقب نباشید، ممکن است میوه ها بسوزد. یکی از روش های مدرن استفاده از دستگاه میوه خشک کن است که بسیار سریع و کارآمد هستند. میوه خشک دوام بیشتری در برابر پوسیدگی دارد و بسیار خوش مزه است.

ارزش غذایی میوه خشک

طیف وسیعی از میوه های خشک در بازار موجود است که هرکدام دارای مشخصات مغذی متنوعی هستند. یک فنجان میوه خشک مخلوط شامل تقریباً موارد زیر است:

  • کالری: 480
  • پروتئین: 4 گرم
  • چربی: 0 گرم
  • کربوهیدرات: 112 گرم
  • فیبر: 8 گرم
  • شکر: 92 گرم

به طور کلی ، رایج ترین ریزمغذی های موجود در میوه های خشک عبارتند از: ویتامین A، ویتامین سی، کلسیم، آهن، پتاسیم

به عنوان مثال ، کشمش به ویژه دارای مقدار زیادی ویتامین C و آهن است. از طرف دیگر آلو خشک ویتامین A بیشتری داردبا گنجاندن میوه خشک در برنامه غذایی از این منب مغذی بهره مند شوید.

لیست محصولات خشکبار شامل چه مواردی است؟

خشکبارها شامل محصولات متنوعی می باشد. میوه های خشک شده، چیپس میوه، انواع برگه ها، آلوها، توت خشک و انجیرخشک برخی از محصولات خشکبار می باشد.

خشکبار چه خواصی دارد؟

انواع خشکبار دارای انواع مواد معدنی، انواع ویتامین ها، املاح و فیبر می باشد که در زمینه های مختلفی می تواند به سلامتی انسان ها کمک نماید. انواع خشکبار سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که دارای خواص ضد سرطانی می باشد.

آیا خشکبار برای رفع کم خونی مفید است؟

بله، بسیاری از میوه های خشک دارای مواد مغذی بوده که دارای خواص خون سازی بوده و می تواند به رفع کم خونی کمک کند.

آیا می توان اینترنتی خشکبار خریداری کرد؟

بله، از طریق سایت برادران حسینی امکان خرید اینترنتی خشکبار وجود داشته و با کیفیت ترین محصولات خشکبار را می توانید به صورت اینترنتی خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

طرز نگهداری خشکبار

طرز نگهداری خشکبار روش های مختلفی دارد. جاهای خشک و به دور از نور آفتاب بهترین مکان ها برای ماندگاری بیشتر آجیل و خشکبار می باشد. باید توجه داشته باشید که تنها جای خشک و خنک برای ماندگاری خشکبار کفایت نمی کند؛ در بسیاری از مناطق شمالی کشور به دلیل وجود رطوبت زیاد، خشکبار به سرعت کیفیت خود را از دست می دهد و فاسد می شود.

به طور کلی مکان نگهداری از خشکبار علاوه بر خشک و خنک بودن باید عاری از هر گونه رطوبت باشد. یکی دیگر از راه هایی که به ماندگاری بیشتر خشکبار کمک می کند نگهداری آن در پاکت های کاغذی است. استفاده از پاکت کاغذی سبب می شود که آب و رطوبت به درون پاکت نفوذ نکند؛ به بیانی دیگر پاکت های کاغذی جذب کننده رطوبت هستند و نمی گذارند رطوبت به خشکبار برسد.

از دیگر راه هایی که به ماندگاری بیشتر خشکبار کمک می کند نگهداری آن ها در ظرفی در بسته است و البته جهت ماندگاری بیشتر باید آن ها را در همان ظرف در بسته درون فریزر نگهداری کرد. در صورتی که فکر می کنید درون منزل مکانی خنک دارید می توانید در همان مکان نگهداری کنید و در غیر این صورت حتما درون فریزر نگه دارید.

البته خشکبار ها انواع مختلفی دارند؛ اصول نگهداری آن ها برای مدتی طولانی مشابه هم است ولی بهتر است به تفکیک با آنها رفتار شود. برای مثال توت، انجیر خشک، زرشک و کشمش بهترین مکان برای نگهداری، درون یخچال می باشد. برای نگهداری گردو حتما باید از فریزر به عنوان خانه آن استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که گردو در محیط بیرون تغییر رنگ می دهد و به همین خاطر باید حتما درون ظرفی در بسته در فریزر نگهداری شود. نکته دیگر آن که از نایلون پلاستیکی برای نگهداری گردو استفاده نکنید. در صورتی که بخواهید برای مدت زمانی محدود از گردو نگهداری کنید می شود آن را درون یخچال تا 2 روز نگهداری کرد. تا مدت 2 روز مشکلی برای گردو ها پیش نمی آید. گردو ها را به هیچ عنوان با پوست درون فریزر قرار ندهید و حتما پوست آن ها را جدا کنید. برای نگهداری تخمه باید دقت داشته باشید که آنها را درون فریزر نباید قرار دهید؛ بلکه باید آنها را درون پلاستیکی ضخیم بریزید و در محلی خشک و بدون رطوبت و گرد و غبار نگهداری نمایید.

خشکبار دیگر همچون کشمش، مویز، آلو، انجیر و توت را می شود در یخچال برای مدت های طولانی نگهداری کرد. پسته و بادام را تنها تا 10 روز می توان در یخچال گذاشت چرا که بعد از گذشت 10 روز طعم آن ها عوض می شود.