خشکبار 

خشکبار

خشکبار به محصولاتی گفته می شود که برای افزایش مدت زمان نگهداری آن ها طی فرآیندهای خاصی خشک می شوند. این خشک کردن علاوه بر افزایش زمان ماندگاری آن ها مزایای فراوانی را برای این محصولات به همراه دارد و این علت خواص خشکبار است. برخی از مزیت های خشکبار جلوگیری از خرابی و فساد آن ها، بسته بندی راحت تر به دلیل پایین آمدن وزن و حجم محصول و در نهایت انتقال و جابجایی راحت تر این محصولات است. قیمت خشکبار در فروشگاه اینترنتی برادران حسینی بسیار مناسب است و می توانید با مراجعه به این فروشگاه اقدام به خرید خشکبار کنید.

خرید خشکبار

خرید خشکبار نیز مانند آجیل نیازمند دقت فراوانی است. برای خرید خشکبار باید معیارهایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید یک خشکبار با کیفیت خریداری کنید. اولین نکته در خرید خشکبار توجه به اسم و رسم فروشگاهی است که می خواهید از آن خرید کنید. مطمئنا فروشگاه های معتبر برای حفظ رضایت مشتریان از محصولات با کیفیت استفاده می کنند. از طرف دیگر به دلیل فروش بالای خشکبار در این فروشگاه ها همواره محصولات تازه در انبار و فروشگاه موجود است. نکته دیگر در خرید خشکبار توجه به شاخص های یک خشکبار با کیفیت است. در نگاه اول باید به بو و رنگ خشکبار توجه کنید. آن را بو کنید، اگر بوی کهنگی و ترشیدگی می دهد از خرید آن صرف نظر کنید. نکته دوم توجه به ظاهر خشکبار است. حتما به این نکته توجه کنید که در خشکبار از رنگ های صنعتی و شیمیایی استفاده نشده باشد. یکی از راه های تشخیص این موضوع مالیدن این محصولات به دستان خود می باشد. در صورت استفاده از رنگ های غیرمجاز کمی تغییر رنگ در دست خود احساس خواهید کرد.

انواع خشکبار

برگه ها

این خشکبار از خشک کردن میوه های تازه، سالم و مختلف به دست می آیند. مهم ترین برگه ها، برگه هلو، برگه زردآلو و قیسی است.

آلوها

این خشکبار از خشک کردن انواع آلو تولید می شود. آلوها جزء پرطرفدارترین انواع خشکبار هستند. مهم ترین آلوها شامل آلو بخارا، آلو آفتابی، آلوچه ترش و آلو شوقان است.

انجیر خشک

انجیر خشک از خشک کردن انجیر تازه تولید می شود. انجیر پرک و انجیر کرمانشاهی جزء مهم ترین انواع انجیرخشک هستند.

کشمش

یکی از پر کاربردترین انواع خشکبار، کشمش ها هستند. کشمش ها علاوه بر خواص فراوان در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین انواع کشمش شامل کشمش پلوئی، پیکامی و مویز است.

میوه خشک

میوه های خشک یکی از اقلامی هستند که در ایام عید نوروز و سایر اعیاد در کنار آجیل ها می توانند ترکیب مناسبی را تشکیل دهند. برای تهیه میوه خشک، با روش های مختلف انواع میوه ها را خشک می کنند که در طول سال می توان از آن ها استفاده کرد.

خواص خشکبار

خشکبارها برای سلامتی انسان ها بسیار مفید هستند. در این محصولات انواع مواد معدنی، ویتامین و فیبر وجود دارد که برای سلامتی انسان ها حائز اهمیت است. به طور کلی اگر بخواهیم در مورد خواص خشکبار صحبت کنیم، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که اکثر خشکبارها دارای مقادیر زیادی فیبر هستند. فیبرها به معده، روده و به طور کلی دستگاه گوارش کمک فراوانی می کنند. از طرف دیگر خشکبارها به خصوص میوه های خشک، سرشار از آنتی اکسیدان بوده که برای جلوگیری و پیشرفت سرطان بسیار حائز اهمیت هستند. به طور کلی خشکبار بر روی سلامتی انسان ها تاثیرات مثبت زیادی دارند. قیمت خشکبار در فروشگاه های مختلف متفاوت است. با این حال فروشگاه برادران حسینی همواره تلاش کرده است بهترین کیفیت را با بهترین قیمت عرضه کند.

لیست محصولات خشکبار شامل چه مواردی است؟

خشکبارها شامل محصولات متنوعی می باشد. میوه های خشک شده، چیپس میوه، انواع برگه ها، آلوها، توت خشک و انجیرخشک برخی از محصولات خشکبار می باشد.

خشکبار چه خواصی دارد؟

انواع خشکبار دارای انواع مواد معدنی، انواع ویتامین ها، املاح و فیبر می باشد که در زمینه های مختلفی می تواند به سلامتی انسان ها کمک نماید. انواع خشکبار سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که دارای خواص ضد سرطانی می باشد.

آیا خشکبار برای رفع کم خونی مفید است؟

بله، بسیاری از میوه های خشک دارای مواد مغذی بوده که دارای خواص خون سازی بوده و می تواند به رفع کم خونی کمک کند.

آیا می توان اینترنتی خشکبار خریداری کرد؟

بله، از طریق سایت برادران حسینی امکان خرید اینترنتی خشکبار وجود داشته و با کیفیت ترین محصولات خشکبار را می توانید به صورت اینترنتی خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.