تخمه کدو 

خرید تخم کدو

تخم های کدو تنبل، گوشتی و سرشار از منیزیم هستند؛ در حدی که مصرف تنها نصف لیوان تخم کدو تنبل می‌تواند نیاز منیزیمی بیش از ۳۰۰ متابولیسم در بدن را تامین کند. منیزیم سبب حفظ فعالیت طبیعی ماهیچه ها، اعصاب، ضربان قلب و استحکام استخوان ها می‌شود؛ همچنین در سنتز پروتئین در بدن نقش بسیار مهمی دارد و مصرف آن معمولا عارضة جانبی برای افراد ندارد. تخم کدو علاوه بر منیزیم شامل مقادیر چشمگیری مس، منگنز، روی، آهن و فسفات می‌باشد که از عناصر مورد نیاز برای سوخت و ساز بدن هستند.

فواید تخم کدو گوشتی

تخم کدو با داشتن مقادیر زیادی اسيد آمينة «تريپتوفان» يک سلاح طبيعي براي مقابله با افسردگي است. این ماده در بدن به سروتونين تبديل مي‌شود که ناقل عصبي و هورمون ايجاد آرامش و شادي در انسان است.

منابع غنی روی موجود در این تخمه در پیشگیری از پوکی استخوان بسیار موثر است. کمبود روی در بدن از عوامل اصلی پوکی استخوان علی‌الخصوص در آقایان می‌باشد. از هر ۸ مرد بالای ۵۰ سال، یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می‌شود.

این تخم به خاطر داشتن کاروتنوئيدها و اسيدهاي چرب امگا 3، تاثیر به سزایی در حفاظت از پروستات دارد و در درمان انواع آرتریت نیز کارآمد است.

پيشگيري از تشکيل سنگ کليه، درمان انگل ها، پيشگيري از سرطان و بهبود عملکرد مثانه نیز از دیگر فواید استفاده از تخم کدو می‌باشد.

گران ترین تخم کدو

کدو تنبل آتلانتیک غول پیکر دارای گران‌ترین تخم کدوی جهان است. هر کدوی آتلانتیک، مساحتی معادل ۷۰ متر مربع اشغال می‌کند. عظمت قد، وزن و اندازة تخم های آن حتی قابل تصور هم نیست. این کدو از لحاظ ابعاد، رکورد گینس را نیز از آن خود کرده است. در کل هرچه دانة روغنی موجود در تخم درشت‌تر و چرب‌تر باشد، به نوعی خلوص بیشتری دارد و گران‌تر خواهد بود.

قیمت تخم کدو

قیمت این تخم بسته به کیفیت و نوع آن در فروشگاه های مختلف از کیلویی ۴۶ هزار تومان شروع می‌شود. همانطور که گفتیم بسته به اینکه تخمه خام، شور، تفت داده شده، مغز شده یا... باشد، ممکن است به کیلویی ۲۰۰ هزار تومان نیز برسد؛ اما در نهایت عوامل مختلفی در تعیین کیفیت و قیمت آن دخیل هستند.

خرید بهترین تخم کدو

برای خرید تخم کدو تنبل نکاتی وجود دارد که توجه به آن ها می‌تواند سبب رضایت شما از خرید شود:

۱. اگر خرید خود را به صورت فله انجام می‌دهید، حتما چند دانه از آن را چک کنید تا از پوچ نبودن تخم ها مطمئن شوید.

۲. تخمه های مرغوب، پوستة نرم‌تری دارند و اگر لمسشان کنید کمی چربی زیر دستتان احساس می‌کنید.

در نهایت، خرید خوب و رضایت شما از خرید به اعتبار فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید هم بستگی دارد. به عنوان مثال اگر برای خرید شب عید به یک آجیل فروشی دارای محصولات مرغوب مراجعه کنید، دیگر نگران کیفیت محصولات نخواهید بود. آجیل برادران حسینی با بیش از نیم قرن سابقه، یکی از معتبرترین فروشگاه ها در حوزة فروش آجیل و خشکبار بوده و شما می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین نسبت به خرید انواع محصولات از جمله تخم کدو اقدام فرمایید.