بادام درختی 

خرید بادام درختی

بادام، نوعی خشکبار است که از دیرباز در ظروف آجیل شب یلدا و ایام نوروز ایرانیان قرار داشته است. این آجیل محبوب، بیشتر در خراسان رضوی کشت می¬شود. کشورهای اسپانیا و آمریکا نیز بیشترین میزان تولید بادام در دنیا را دارند. در لیست تولیدکنندگان بادام، کشور عزیزمان ایران در رتبه پنجم قرار دارد. میوة بادام انواع مختلفی دارد که یک نمونه از آن بادام درختی می¬باشد. بادام درختی دِیم بیشتر در شهرستان کوهسرخ و سرولایت واقع در استان خراسان رضوی کشت می¬شود. بادام درختی در بسیاری از مناطق به صورت نارس و با نام چاقاله بادام به فروش می‌رسد. البته پیشنهاد می¬کنیم به هیچ عنوان بادام نارس را از افراد دوره¬گرد نخرید؛ چرا که ممکن است حامل آلودگی های بسیاری باشند.

انواع بادام درختی

بادام درختی انواع مختلفی دارد. بادام درختی ایرانی به طور کلی به سه دسته تقسیم می¬شود. این سه دسته شامل: بادام سنگی، بادام مامایی و بادام پوست کاغذی است. شما می¬توانید بر حسب نیاز خود هر کدام از این بادام ها را خریداری کنید.

مغز بادام درختی

بسیاری از افراد ترجیح می¬دهند در ظرف آجیل خود مغز بادام داشته باشند. شما می¬توانید مغز بادام را به صورت پوست کنده یا سالم مصرف کنید؛ همچنین تفت دادن مغز بادام با نمک سبب خوش طعم شدن آن می¬شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از خواص گفته شده، منوط به خام بودن بادام است. خلال بادام نیز برای مصارف آشپزی و شیرینی‌پزی کاربرد بسیاری دارد.

فواید بادام درختی

• بادام به دلیل داشتن چربی های غیراشباع مفید، در پایین آوردن سطح کلسترول خون بسیار موثر است. • فیبر موجود در بادام به سلامت دستگاه گوارش کمک شایان توجهی می¬کند و خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش می¬دهد. • مصرف روزانه و مداوم بادام در افرادی که مبتلا به دیابت هستند از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری کرده و به تثبیت قند خون نیز کمک می¬کند. • بسیاری از افراد در طول روز فعالیت بدنی بسیار بالایی دارند و سوخت و ساز بدنی آن ها زیاد است. به این افراد پیشنهاد می¬کنیم همیشه همراه خود بادام داشته باشند؛ چرا که بادام به دلیل داشتن مس، منگنز و ریبوفلاوین در تولید انرژی برای بدن بسیار موثر عمل می¬کند. • برای خانم هایی که در دوران بارداری هستند مصرف بادام بسیار ضروری و الزامی است؛ زیرا نقش بسیار مهمی در رشد جنین سالم ایفا می‌کند. • کم‌خونی یکی از بیماری هایی است که بسیاری از بزرگسالان و سالمندان با آن مواجه هستند. آهن و مس موجود در بادام برای درمان کم‌خونی بسیار موثر است. قیمت بادام با توجه به نوع آن بسیار متفاوت است. بادام خام، بادام پوست کنده، بادام خلال شده، بادام با پوست چوبی، بادام شور و غیره از انواع بادام های درختی می¬باشند که هر کدام از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. آجیل حسینی با چندین سال سابقه در زمینة بسته‌بندی و عرضة انواع آجیل و خشکبار خریدی باکیفیت را برای شما عزیزان به ارمغان می‌آورد. جهت مشاهدة قیمت انواع بادام و دیگر خشکبار مرغوب این فروشگاه لطفا از قسمت «جستجو» استفاده نمایید.