یکی از سوالاتی که همواره برای زنان باردار پیش می آید این است که کدام مواد غذایی برای زنان باردار مفید یا مضر است؟ از پر تکرار ترین سوالات پیرامون این موضوع تاثیر زعفران در بارداری و سقط جنین می باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم به طور خلاصه به این موضوع بپردازیم و سوال شما را در رابطه با ارتباط زعفران و سقط جنین پاسخ دهیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تاکنون تحقیقات زیادی در مورد تاثیر زعفران در بارداری صورت گرفته است. برخی از تحقیقات به صورت اختصاصی بر روی تاثیر دوزهای مختلف زعفران بر روی سقط جنین انجام شده است. البته تحقیقات در مرحله آزمایشگاهی بوده و بر روی موش ها صورت گرفته است. پس برای تایید این موضوع نیاز به مطالعات بیشتری وجود دارد.

مصرف زعفران در بارداری:

یکی از نکات مهم در مورد مصرف زعفران در دوران بارداری این است که مقادیر بالای مصرف زعفران در این دوران می تواند منجر به سقط جنین شود و مقادیر متعادل آن نه تنها ضرری ندارد بلکه خواص مناسبی را هم برای مادران باردار به همراه دارد.

با توجه به این مسئله در دوران بارداری، می توانیم مصرف زعفران در دوزهای پایین، درون غذاها و دمنوش های مختلف امتحان کنیم و مصرف آن در مقادیر پایین بلامانع است.

آیا زنان باردار می توانند زعفران را مصرف کنند؟

زعفران یکی از پر خاصیت ترین و گران ترین ادویه های موجود در بازار می باشد که در پخت و پز ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد. اما بسیاری این سوال را دارند که زنان باردار می توانند در دوران بارداری از خواص زعفران بهره مند شوند یا خیر؟

پاسخ به این سوال مثبت است. اما یک شرط دارد. دوران بارداری زمان بسیار حساسی است که مصرف ادویه جات و گیاهان دارویی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد. هر چند از قدیم الایام زنان باردار زعفران را در مقادیر کم مصرف می کردند و حتی معتقد بودند می تواند در زیبایی نوزاد تاثیرگذار باشد.

 

زعفران و سقط جنین

نکته مهم دیگر در مورد مصرف زعفران در بارداری، استفاده از این ماده خوراکی پر خاصیت در سه ماهه دوم بارداری می باشد. تاثیر منفی که مصرف بیش از اندازه زعفران بر سقط جنین می گذارد در سه ماهه اول بارداری صورت می گیرد. پس مصرف به اندازه زعفران در سه ماهه دوم می تواند برای کودک و مادر مفید باشد.

از جهت دیگر کودک از مواد مغذی بدن مادر تغذیه می کند. بنابراین مادران باید در این دوران مواد مغذی مختلفی مصرف کنند. بدین منظور می توانید زعفران را به شیر و حتی برنج اضافه کنید تا از طعم و عطر آن نیز بتوانید استفاده کنید.

مصرف زعفران و سقط جنین:

تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است مصرف بیش از اندازه زعفران می تواند باعث تاثیرات منفی در جنین و رشد آن شود. مصرف این ادویه گران قیمت در سه ماهه اول بارداری باعث تولید ماده ای به نام پروستاگلاندین در بدن مادر شده که می تواند منجر به سقط جنین شود. تاثیر این ماده نیز به این صورت است که باعث تحریک ماهیچه های رحم شده و انقباضات را افزایش می دهد که در نهایت باعث سقط جنین می شود.

علاوه بر این مصرف بیش از اندازه زعفران می تواند مسمومیت را برای نوزاد و مادر به همراه داشته باشد که علائم مختلفی را نظیر تهوع، خستگی، اسهال و خون ریزی را برای مادر به همراه دارد.

زنان باردار زعفران را در چه زمانی مصرف کنند؟

در قسمت های قبلی مقاله گفتیم بهترین زمان مصرف زعفران در دوران بارداری سه ماهه دوم به بعد است. در این دوران با احتیاط و با مقادیر کم می توانید زعفران مصرف کنید.

می توانید زعفران را در طول روز، صبح یا شب همراه با شیر ولرم مصرف کنید. یا به غذاهای خود اضافه کنید تا عطر و طعم آن را هم تجربه کنید.

لازم به ذکر است همین مقدار کم هم می تواند حرکات جنین را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین به همه مادران باردار عرض می کنیم که برای مصرف زعفران در مقادیر پایین هم حتما با پزشک مربوط به خود مشورت کنید، سپس اقدام به مصرف این ادویه خوش عطر و طعم کنید.