با ترکیب کردن گردو و کشمش می توان از خواص کشمش و گردو به طور همزمان بهره مند شد. کشمش و گردو هر دو جزو مواد غذایی بسیار مفید و مقوی هستند که مصرف آنها با هم خواص فوق ‌العاده ‌ای را برای بدن به همراه دارد. این مقاله شما را با چند مورد از فواید مصرف کشمش و گردو آشنا می ‌کند.

خواص کشمش و گردو

باید این مورد را به خوبی بدانید کشمش و گردو هر دو حاوی خواص و ویژگی های بی شماری هستند که می توانید از آن ها استفاده لازم را داشته باشید، به همین دلیل در ادامه می خواهیم به بررسی برخی از خواص کشمش و گردو برای شما بپردازیم.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف کشمش و گردو به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. سیستم ایمنی می تواند بدن انسان را در برابر انواع بیماری ها محافظت کند. کشمش و گردو دارای ترکیبات فوق ‌العاده ای بوده و سیستم ایمنی را به نحوی مطلوب تقویت می ‌کنند.

کنترل چربی خون؛ یکی از خواص گردو و کشمش

با استفاده از خواص کشمش و گردو می توان چربی بد خون را کاهش داد. فیبری که در کشمش وجود دارد در کاهش چربی خون موثر است. خوردن گردو هم برای پایین آوردن کلسترول تام، تری گلیسیرید و کلسترول LDL توصیه می‌ شود.

تامین سلامت پوست و مو

گردو حاوی زینک و ویتامین های گروه ب است. کشمش هم مواد مغذی مختلفی از جمله زینک، سلنیوم و ویتامین ث را در خود جا داده است. به همین دلیل مصرف کشمش و گردو با یکدیگر نقش بسزایی در تامین سلامت پوست و مو برعهده دارد.

کنترل وزن بدن؛ از جمله خواص کشمش و گردو

کمک به کنترل وزن بدن یکی دیگر از خواص گردو و کشمش است. کشمش حاوی مقادیر زیادی از فیبر بوده و برای هضم بهتر غذا مفید است. علاوه بر این مصرف آن باعث می شود شخص تا مدت زمان زیادی احساس سیری کند. مصرف گردو هم منجر به کنترل اشتها و وزن می شود. این دو ماده غذایی پرخاصیت با وجود چنین ویژگی هایی می توانند نقش موثری در کنترل وزن بدن داشته باشند.

کمک به درمان کم کاری تیروئید

خواص کشمش و گردو در درمان کم کاری تیروئید هم تاثیرگذار است. ابتلا به این بیماری عوارض متعددی را برای فرد بیمار به همراه دارد. به طور مثال مبتلایان به کم کاری تیروئید دچار افزایش وزن می شوند. مصرف گردو و کشمش به صورت روزانه برای رفع کم کاری تیروئید مفید است و مانع از چاقی و اضافه وزن می شود.

پیشگیری از سرطان؛ از جمله فواید کشمش و گردو

کشمش و گردو دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی زیادی هستند. این ترکیبات بدن را در مواجهه با رادیکال ‌های آزاد حفظ و از ابتلا به انواع سرطان پیشگیری می ‌کنند.

کنترل قند خون

همان طور که پیش تر گفتیم کنترل وزن یکی از خواص گردو و کشمش است. گردو و کشمش با تاثیراتی که در کنترل وزن دارند برای پایین آمدن قند خون در بدن مفیدند.

پیشگیری و بهبود کم خونی

خواص کشمش و گردو از ابتلا به کم خونی فقر آهن پیشگیری کرده و در بهبود آن موثر است. گردو و کشمش را می‌ توان به عنوان یک میان وعده خوشمزه و بسیار مقوی در برنامه غذایی مورد مصرف قرار داد. مصرف این میان وعده به دلیل داشتن آهن، مس و روی برای پیشگیری و بهبود این بیماری سودمند است.

مقاله مرتبط :” گردو برای سیستم ایمنی بدن چه فوایدی دارد؟ “

نتیجه گیری

خواص کشمش و گردو بسیار زیاد است به همین دلیل مصرف کشمش و گردو برای سلامتی بدن بسیار پیشنهاد می شود. برخی از خواصی دارند عبارتند از کنترل قند خون، بهبود کم خونی، پیشگیری از سرطان، تامین سلامت پوست و مو و موارد بسیار زیاد دیگر که همگی آن ها برای سلامتی بدن شما بسیار مفید و مناسب هستند.