نخود گل خام

119,700 تومان

  • 1کیلو گرم
  • 500گرم
  • 250گرم

خرید نخود گل خام

نخود همیشه یاد آور خاطرات خوب خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ ها است. طعم همیشگی و بی نظیر روز های بچگی را به همراه دارد. عضوی جدا نشدنی از خاطرات و همراه همیشگی ظرف های آجیل.

خواص نخود گل:

از خواص بسیار مورد توجه نخود می توان به تضمین سلامت قلب و کاهش بیماری های قلبی و عروقی، جلوگیری و کاهش خطر سکته ی قلبی اشاره کرد. نخود حاوی مواد معدنی مفید برای بدن از جمله پتاسیم، فسفر، کلسیم، روی و اسید فولیک می باشد. نخود دارای میزان زیادی منگنز می باشد که برای رفع چین و چروک صورت و جوانسازی و زیبا سازی پوست کمک بسیاری می کند. منگنز موجود در نخود باعث نگهداری آب در پوست می شود و خاصیت انعطاف پذیری پوست را افزایش می دهد. پروتئین موجود در نخود به علاوه منگنز آن از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری می کند. کلسیم و آهن موجود در نخود به سلامت بافت استخوان ها کمک کرده و از پوکی استخوان نیز جلوگیری می کند.


نخود به دلیل حفظ سطح قند خون، برای افرادی که دچار بیماری دیابت هستند توصیه می شود. همچنین مصرف نخود از بروز سنگ کلیه جلوگیری می کند. ویتامین A موجود در نخود به سلامت و بینایی هرچه بهتر چشم کمک شایانی می کند. آهن موجود در نخود به حمل بهتر اکسیژن در بدن کمک کرده در نتیجه سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.
حالا دیگر متوجه شده ایم که دلیل طرفداری بسیار زیاد پدر بزرگ و مادر بزرگ ها از نخود و مخصوصا نخود مخلوط با کشمش چیست.

خریداران قبلی، این کالاها را نیز خریده اند:
مــحصولات مرتبط