شکلات تافی و آبنباتی 

شکلات تافی و آبنباتی

تافی ها از گروه آبنبات ها هستند که به دلیل نرمی آن می توان آنها را جوید و لذت طعم شیرین آن را زیر دندان حس کرد. تافی ها با شکلات های کاکائویی متفاوتند. تافی ها با شکر کارامله شده و یا شربت اینورت به آنها اضافه می شود. البته به آن کره یا آرد هم اضافه می شود و تا دمای بسیار بالا آن را گرم می کنند و در قالب های مختلف ریخته می شود. خرید شکلات تافی و آبنباتی، هم می تواند به اندازه خرید شکلات های دیگر، برای مصارفی همچون کادو، مورد استفاده قرار بگیرد.

طرز تهیه آبنبات و تافی

جدا از موضوع  خرید شکلات تافی و آبنباتی،  خوب است در مورد طرز تهیه آنها هم بدانیم. مواد اصلی تافی ها عبارتند از :

  •         شیر
  •         شکر
  •         چربی
  •         گلوکز

برای ساخت تافی ها انواع شکر و یا گلوکز استفاده می شود و نوع شکر بستگی به نوع تافی دارد. می تواند شکر از نوع خام بوده یا گرانولی و یا از نوع شیره قند و ملاس.

برای تولید تافی و آبنبات باید ابتدا مواد اولیه را با هم ترکیب و به جوش آورید. این حرارت بسیار در نحوه تشکیل تافی می تواند موثر باشد و نوع بافت آن را تعیین می کند. اگر بخواهند تافی با درجه سختی بالایی تولید شود میزان حرارت بالاتر خواهد بود تا آب موجود در تافی کمتر شود. هر چه بخواهیم بافت تافی نرمتر باشد باید میزان آبی که در آن باقی می ماند بیشتر باشد و به همین دلیل حرارت کمتر خواهد شد.

البته با روش های ساده ای هم می توان در خانه تافی تولید کرد. در تولید تافی خانگی هم باید از آب، شکر، کره، شربت ذرت، عصاره های طعم دهنده، رنگ خوراکی، نمک استفاده کرد. البته باید در تافی خانگی حتما زمان رسیدن به حرارت مورد نظر و همچنین ورز دادن صحیح را بدانیم و بلد باشیم.

خرید شکلات تافی و آبنباتی می تواند برای کودکان بسیار هیجان انگیز باشد. زیرا بافت و رنگ و طعم تافی ها می تواند متنوع تر از شکلات های کاکائویی باشد.