تخمه آفتابگردان 

قیمت و خرید تخمه آفتابگردان

اگر از آن دسته افراد هستید که بازی های فوتبال را دنبال می¬کنید یا اهل دیدن فیلم و سریال هستید، پس با تخمه آفتابگردان بعنوان یک آجیل و لذت خوردن آن در زمان تماشای فوتبال و فیلم آشنا هستید. این نوع تخمه از گل آفتابگردان تهیه می‌شود؛ به عبارت دیگر آن را میوه آفتابگردان می¬نامند. از این نوع تخمه در مواقع گوناگونی استفاده می‌شود؛ مثلا به عنوان میان وعده، همراه با سالاد یا صبحانه و حتی بعضی نانوایی ها آن را به جای کنجد روی نان می‌ریزند. کشورهای اوکراین، روسیه و آرژانتین بیشترین میزان کشت گل آفتابگردان را در اختیار دارند. تخمة گل آفتابگردان سرشار از ویتامین E می¬باشد، همچنین مصرف آن سبب ارتقاء سلامت قلب و عروق می¬شود.

انواع تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان انواع و اقسام مختلفی دارد مانند: دور سفید، شمشیری، سفید، ریز و غیره که هر کدام از انواع این تخمه ها در طعم¬ های مختلفی نظیر: گلپری، نمکی، کچاپی، سرکه‌ای و غیره تولید می¬شود. درجة کیفی تخمه نیز سبب ایجاد دسته های مختلفی از انواع تخمه می¬شود مانند: تخمه شمشیری درجه یک و دو. عامل بعدی که سبب نوعی دیگر از دسته‌بندی می¬باشد طبخ و طعم آن است. بسیاری از افراد دوست دارند تخمه را به صورت خام مصرف نمایند و عده¬ای دیگر خواهان تخمه های طعم¬دار (گلپری، نمکی و...) هستند. از دیگر خدمات فروشگاه اینترنتی حسینی ارائة تخمة دانه شده به دو صورت خام و طعم¬دار است. این تخمه¬ ها به صورت پوست‌کنده شده در اختیار مشتریان عزیز قرار می¬گیرد.

خرید تخمه آفتابگردان

همانطور که پیشتر توضیح دادیم این نوع تخمه در انواع شمشیری، دورسفید، ریز و غیره وجود دارد؛ بنابراین برای خرید تخمة مورد نظر خود باید به نوع و طعم آن دقت کنید و بر اساس سلیقة خود نسبت به خرید اقدام نمایید. در سال جاری قیمت تخمه آفتابگردان رشد بسیار خوبی داشته که این موضوع سبب خوشحالی کشاورزان و تولیدکنندگان تخمه شده است.

فروش تخمه خام

هرساله از اواسط شهریور ماه تا اواخر ماه مهر فصل برداشت آفتابگردان است. بعد از دانه کردن و خشک نمودن تخمه های آفتابگردان، آن ها را به وسیلة دستگاهی به نام بوجاری تمیز می‌کنند. در این مرحله تخمه های ناسالم و پوک از تخمه های سالم جدا و سپس برای فروش عمده وارد بازار می¬شود. قطب آفتابگردان و تخمة آن در ایران، شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی می¬باشد؛ همچنین در این شهرستان یک بازار بزرگ عمده فروش تخمه نیز وجود دارد.

قیمت تخمه آفتابگردان

عوامل بسیاری روی قیمت تخمه تاثیرگذار هستند. این عوامل شامل: • نوع تخمه • خام یا تفت داده • طعم آن • پوست کنده شده یا معمولی • پوست کنده شده طعم¬دار یا ساده • درجه کیفی تخمه برای اطلاع از انواع قیمت های روز تخمه آفتابگردان پیشنهاد می¬کنیم از قسمت فروش دیدن نمایید؛ همچنین در این قسمت انواع تخمه¬ های مختلف در طعم های بی‌نظیر نیز وجود دارد. برای دریافت سفارش تنها یک کلیک لازم است. با توجه به وضعیت پیش آمده و به منظور حفظ هرچه بیشتر سلامت خویش می¬توانید تخمه مورد نظر خود با طعم دلخواه از فروشگاه اینترنتی برادران حسینی سفارش دهید. برای ثبت سفارش در اینجا کلیک نمایید.