کره بادام زمینی 

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یکی از خوشمزه ترین مواد مغذی و پروتئینی است که بسیاری از افراد در ساعاتی از روز از آن استفاده می کنند. این نوع کره از بادام زمینی های قاره آمریکا به دست می آید. افراد می توانند این کره را به شیوه های مختلف در وعده های اصلی و یا میان وعده های غذایی خود استفاده کنند و از خواص آن بهره لازم را ببرند.

خیلی از افراد این کره را در خانه تهیه می کنند و به همین دلیل شیرینی و یا نمکی بودن آن را با توجه به ذائقه خود تغییر می دهند. در این میان کارخانه ها و شرکت های تولید کننده مواد غذایی نیز ممکن است این کره را با مواد غذایی دیگر مخلوط و یا به طور خالص وارد بازار کنند تا افراد بتوانند به هر طریقی از فواید بسیار زیاد آن برای سلامتی خود بهره ببرند.

خواص کره بادام زمینی

این نوع کره مانند بسیاری از مواد غذایی طبیعی و یا گیاهی دیگر می تواند دارای فواید زیادی باشد و به همین دلیل بسیاری از ملزومات بدن را تامین می کند. این کره مانند هر ماده غذایی دیگری باید در حد متعادل مصرف شود تا بتوان از جنبه های خوب آن بهره برد.

تاثیر کره بادام زمینی بر بیماری های قلبی

به طور کلی بادام زمینی می تواند برای افرادی که بیماری های قلبی دارند، مفید باشد و مقدار کلسترول بدن این بیماران را تا حد قابل قبولی پایین آورد.

چربی موجود در این کره از نوع چربی های خوب است، به همین دلیل سرشار از فواید مختلف برای بیماران قلبی است. افرادی که به بیماری های قلبی دچار هستند و یا می خواهند از ابتلا به آن جلوگیری کنند، می توانند با خیال راحت و به شیوه های گوناگون به میزان چهار تا پنج قاشق مربا خوری از آن در طول هفته استفاده کنند.

تاثیر کره بادام زمینی بر انواع سرطان ها

این کره دارای مقدار زیادی از مواد مغذی مانند فیبروهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها می باشد که هر کدام از آنها می توانند افراد را از ابتلا به سرطان های روده، پروستات، پستان و ریه در امان نگهدارند. همچنین مواد موجود در این کره از رشد بیشتر تومورها در قسمت های مختلف بدن پیشگیری می کنند.

تاثیر کره بادام زمینی بر بیماری دیابت

این کره دارای مقداری زیادی فیبر و منیزیم می باشد و به همین دلیل می تواند اثر ضد دیابتی داشته باشد. پس بیماران دیابتی نیز می توانند در حد متعادل، یعنی بین دو تا سه قاشق مرباخوری در طول هفته از این ماده غذایی مصرف کنند. البته تاثیرگذاری این ماده غذایی بر خانم هایی که بیماری دیابت دارند، بیشتر از مردان می باشد.

تاثیر کره بادام زمینی بر کیسه صفرا

یکی دیگر از خصوصیات بسیار خوب این نوع کره تاثیر آن بر کیسه صفرا در افراد مختلف می باشد. این ماده غذایی در ترکیبات خود دارای مقدار مشخصی فیبر، منیزیم و فیتوسترول می باشد

قابل ذکر است که مصرف دو تا سه قاشق از این نوع کره در طول هفته می تواند برای خانم ها و آقایان مناسب باشد. چون از ایجاد سنگ کیسه صفرا در مردان و برداشتن کیسه صفرا در زنان جلوگیری می کند.

تاثیر کره بادام زمینی بر لاغری

این نوع کره از اسیدهای چرب بدون ضرر تشکیل شده است. اسید های چربی که می توانند به افراد مختلف احساس سیری را القاء کنند و در این صورت افراد میل کمتری به غذا خوردن پیدا می کنند و می توانند در زمان کمتری، وزن خود را کاهش دهند.

افراد برای بهره گیری از تاثیر این ماده غذایی به منظور کاهش وزن، باید دقت کنند که نوع ساده و یا بدون شکر و نمک آن را خریداری کنند و از آن به مقدار متعادل مصرف کنند.

قابل ذکر است که این کره می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. علاوه بر این باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که ورزشکاران با توجه به ترکیبات موجود در این کره مانند انواع فیبرها، پروتئین ها و اسیدهای چرب می توانند در طول شبانه روز از انرژی بالایی برخوردار باشند.

ظرف کره بادام زمینی با قاشق درونش

تاثیر کره بادام زمینی بر افزایش وزن

این کره همان طور که می تواند سبب کاهش وزن شود، به افزایش وزن افراد نیز کمک می کند. به همین دلیل افرادی که قصد افزایش وزن دارند، بهتر است از نوع شیرین و یا حاوی نمک آن استفاده کنند.گفتنی است که شیوه و مقدار استفاده از این کره می تواند بر چاقی و یا لاغری افراد با شرایط جسمی مختلف تاثیرگذار باشد.

تاثیر کره بادام زمینی بر استخوان ها و دندان ها

این نوع کره دارای مقدار زیادی منیزیم می باشد که می تواند به حفظ ماهیچه ها و استخوان های قسمت های مختلف بدن کمک کند. وجود این ماده معدنی در این کره طبیعی می تواند به استحکام دندان ها نیز کمک کند.

با وجود تمام موارد گفته شده باید به این مورد نیز اشاره کنیم که این ماده غذایی مغذی در کنار تمام این فواید دارای معایبی نیز می باشد که مهم ترین آنها آلرژی زا بودن آن می باشد. افرادی که دچار حساسیت های مختلف می باشند باید از خوردن آن اجتناب کنند و یا در صورت استفاده، باید از این مسئله که صدمه ای نمی بینند، اطمینان حاصل کنند.

کالری کره بادام زمینی

این ماده غذایی نیز مانند هر ماده غذایی دیگری، مقداری از کالری مورد نیاز بدن را تامین می کند. اما همه بر این موضوع واقف می باشند که این ماده غذایی انرژی زا، دارای کالری زیادی می باشد و به همین دلیل است که عموما در وعده غذایی صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان کالری این ماده غذایی با توجه به نوع با نمک، بدون نمک، با شکر و بدون شکر آن در هر قاشق مرباخوری متفاوت می باشد.

گفتنی است افرادی که رژیم های غذایی لاغری و یا چاقی دارند باید به این مورد توجه کنند که این ماده غذایی پر کالری است. اما منعی در استفاده از آن برای کسانی که رژیم های غذایی لاغری دارند، وجود ندارد.

گفتنی است افرادی که قصد لاغری دارند، باید از نوع به خصوصی از این ماده غذایی استفاده کنند. همچنین مصرف در حد تعادل از این ماده غذایی برای آنها مشکلی ایجاد نمی کند. این افراد باید در طول هفته مقدار کمی از این کره را مصرف کنند.

قابل ذکر است که افراد با هر نوع فعالیت بدنی آهسته و یا شدید می توانند، مقداری کالری جذب شده از طریق این ماده غذایی را از بین ببرند.

قیمت کره بادام زمینی

این نوع کره بیشتر در وعده غذایی صبحانه که مهم ترین وعده نیز محسوب می شود، استفاده می گردد. با این حال از مشتریان زیادی برخوردار می باشد و قیمت مناسبی نیز دارد.

در این میان برخی از معیارها می تواند قیمت این ماده غذایی را هدف قرار دهد و آن را بالا و پایین کند. نام شرکت تولید کننده، کره با شکر، بدون شکر، با نمک و بدون نمک از انواع این معیارها می باشد.

برخی اوقات شرکت های تولید کننده مواد غذایی این کره را با مخلوطی از عسل، کرم کاکائو و شکلات وارد بازار می کنند که باز هم در رشد قیمت آنها تاثیر می گذارد.

قیمت کره بادام زمینی را باید با توجه به ارگانیک بودن و طبیعی بودن آن تعیین کرد. کره ای طبیعی می باشد که هیچگونه مواد شیمیایی به آن اضافه نشده باشد.

کره بادام زمینی بر روی نان تست

خرید کره بادام زمینی

این نوع کره طبیعی را می توان از مراکز معتبر فروش مواد غذایی خریداری کرد. البته افراد باید در ابتدا برای هر محصولی به ویژه این نوع کره به اطلاعات روی برچسب آن دقت کنند.

عموما بسیاری از شرکت ها برای اینکه حجم تولیدات خود را بالا ببرند، علاوه بر استفاده از بادام زمینی از دیگر مواد افزودنی نیز در تهیه این نوع کره استفاده می کنند.

برخی از این مواد افزودنی مانند مالتودکسترین یک ماده شیرین کننده می باشند که می توانند قند خون را بالا ببرند. همچنین یک کره بادام زمینی نباید دارای ذرت بادام زمینی باشد.

افراد در هنگام خرید این کره باید دقت کنند که هیچگونه ماده شیرین کننده ای به جز انواع گیاهی مانند عسل به آن اضافه نشده باشد و همچنین مقدار ماده شیرین کننده اضافه شده به آن، سبب شیرین شدن بیش از حد کره نیز نشده باشد.

قابل ذکر است که انواع مواد شیمیایی گلیسیرید نیز وقتی به این کره اضافه می شوند، از جدا شدن چربی از کره جلوگیری می کنند. پس در نگاه اول می توان یک کره طبیعی را تشخیص داد. زیرا چربی آن در بالای کره ایستاده است.

کلام آخر در مورد کره بادام زمینی

این ماده غذایی طرفداران زیادی دارد و مصرف کنندگان می توانند آن را با نان تست و بیسکویت های مختلف استفاده کنند و با توجه به ذائقه خود از فواید آن که البته بر هیچکس نیز پوشیده نمی باشد، بهره ببرند.

گفتنی است استفاده از این ماده طبیعی نسبت به انواع شکلات های صبحانه، هم مقرون به صرفه تر و هم دارای فواید بیشتری می باشد.

قیمت این ماده پر انرژی بسیار مقرون به صرفه می باشد و همه افراد با هر نوع وضعیت مالی می توانند در میان وعده های خود از کره بادام زمینی استفاده کنند.