ویت کورن 

فندق

فندق یک میوه کوچک و بیضوی شکل تا گرد هست که که در کشورهایی نظیر ایران، گرجستان، اسپانیا، ایتالیا و ترکیه مورد پرورش قرار گرفته است. در بین تولید کنندگان ترکیه با تولیدی حدود هفتاد و پنج درصد فندق جهان، رتبه اول در تأمین این محصول در جهان را به خود اختصاص داده است. در ایران نیز رودسر گیلان بیشترین آمار تولید فندق را به خود اختصاص داده است. فندق‌ها دارای گونه‌های مختلفی نظیر بارسلونا، بالتر، ذانگلیسی، توکلی، ترکیه‌ای و... می‌باشند که معمولاً در کشت تجاری فقط از چند گونه خاص که بیشترین سایز و بازدهی را دارند، استفاده می‌شوند. فندق جز مغزهای پرطرفدار آجیل می باشد.

خواص فندق

این میوه سفت و مقوی به صورت خام، پخته و تف داده مورد استفاده قرار می‌گیرد. درون فندق مواد مفید زیادی نظیر اسیدهای غیر اشباع، امگا 6، امگا 9، ویتامین آ، ب۶، ب۳، ب۲ و ب۱، ویتامین K، ویتامین E، ویتامین ث و مقادیر مناسبی از آهن، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی و... می‌باشد. میزان پروتئین‌های مفید برای بدن نیز در این میوه از مقدار مناسبی برخوردار هست و می‌تواند کمک شایانی به حفظ سلامتی شما بکند. خوردن چند فندق در روز به تقویت سیستم قلبی و عروقی فرد کمک می‌کند و در ضمن از بروز سرطان خون و قلب نیز جلوگیری می‌کند.

انتخاب فندق مناسب برای خرید

در این قسمت قصد داریم شما را در زمینه خرید فندق راهنمایی کنیم تا بتوانید خودتان بهترین و با کیفیت‌ترین فندق را انتخاب کنید.

پوست فندق یک لایه محافظتی قوی

اگر می‌خواهید صرفاً از فندق برای خواصش استفااده کنید به شما توصیه می‌کنیم از فندق با پوست استفاده کنید. فندق نیز مثل تعداد زیادی از مواد طبیعی دارای مواد مفیدی هستند که قابلیت تبخیر در دمای پایین را دارند و اصطلاحاً فرار نامیده می‌شوند. از این رو فندقی که پوست کنده باشد بخشی از خواص خود را از دست داده است و احتمال عوض شدن طعم آن در مدت نسبتاً طولانی نسبت به فندق با پوست بیشتر است.

فندق خوب سنگین است.

فندق خوب اصطلاحاً تو پر است یعنی این که نسبت به دیگر ارقام فندق از چگالی بالاتری برخوردار است. به عنوان مثال فرض کنید دو عدد فندق را می‌خواهید با هم مقایسه کنید، بین این دو فندق اگر هر دو اندازه برابر داشته باشند هر کدام وزن بیشتری داشته باشد توپر است و از کیفیت بالاتری برخوردار است.

جمع بندی

اگر فندق پوست شده خریداری می‌کنید، کارتان راحت است؛ زیرا شما با دیدن ظاهر فندق می‌توانید به صورت حدودی کیفیت فندق را تخمین بزنید و یک کالای مناسب و با کیفیت را خریداری کنید. اما اگر فندق پوست شده خریداری می‌کنید بهتر است که آن را از یک مکان معتبر و شناخته شده خریداری کنید تا در نهایت در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید یک فندق با کیفیت را داشته باشید.