کشمش پلویی آفتابی

83,100 تومان

  • 1کیلو گرم
  • 500گرم
  • 250گرم

خرید کشمش پلویی آفتابی

کشمش به 3 گروه آفتابــی، تیـزابـی و انگوری تقسیم مـی شـود. کشمش پلویی آفتابی نوعی خاصی از انگور است که با روشی منحصر به فرد تبدیل به کشمش آفتابی می‌شود این کشمش بدون هورمون و مواد شیمیایی و به صورت کاملا ارگانیک تهیه می‌شود. کشمش آفتابی میوه رسیده انگور بدون دانه است که با تابش مستقیم نور آفتاب  خشک شده و تغیر رنگ داده و به رنگ قهوه ای در می‌آید.

خـواص مهم انگـور تاكنون مورد تاييد قرار گرفتـه اســت شـامل اثـرات ضد درد، ضد آلرژي، ضد آلزايمر، ضد سفت و سخت شدن رگ ها، محافظ كبد، ضد سرطان، ضد باكتري، افزايش دهنده قواي جنسي، ملين، ادرار آور، تقويـت كننـده قلـب، كاهــش دهـنده كلسـترول و چربي خون، محرك ايمني بدن، محافظت كننـده در برابـر اشعـه ها (آفتـاب) است كه ميتوان تا حدودي به كشمش آن نيز نسبت داد. چون اين ماده غني از كالري و ويتامين هاي مختلف از جمله ويتامين هاي گروه B است، براي كساني كه مبتلا به افسردگي، دل شـوره، تشويـش ومشكلات عصبـي هستند، بسيار مناسب است. در سال هاي اخـير نيز عـنصر كروم در تركيبات انگور و فرآورده هاي آن يافت شده است كه موجب كاهش قند خون مي شود، هر چند كه بايد بيماران ديابتي در اين زمينه نيز از مصرف زياد كشـمش پرهيز كنند.


مويز نيز از نوعي انگور به دست آمده و همانند كشمش داراي تمامي خواص انگور مي باشد. کشمش یکی از تنقلاتی است که همراه برنج سالاد و پودینگ ها به کار می‌آید. کشمش پلو، ترکیب برنج و کشمش که است که سرشار از ویتامین است و می‌تواند همراه با موادی دیگر مثل مرغ و گوشت بیاید اما ترکیب ساده آن با برنج غذایی گیاهی برای افراد گیاه خوار محسوب می‌شود.

خشک کردن کشمش نقش مهمی در کیفیت آن دارد زیرا دانه های انگور به سبب الیاف درشتی که دارند مانع از خروج سریع آب و تبخیر آن می‌شوند.

مرغوب ترین کشمش ها آنهایی هستند که با روشی درست در حالی که پر گوشت و بی دانه هستند تهیه می‌شود.

برای تهیه کشمش آفتابی اغلب از گروه کشمش های پیکانی و رسمی استفاده می‌شود

کشمش سر شار از آهن فسفر پتاسیم و کلسیم و ویتامین های گروه  b  است.مصرف کشمش مانع از رشد ویروس های  داخل دهان می‌شود که سبب پوسیدگی دندان ها و بوی بد دهان می‌شود.

کشمش ها به دلیل کلسیم بالا نقش مهمی در استحکام استخوان ها دارند.انگور ها به سبب خشک شدن، قندشان بیشتری از خود تولید می‌کنند به همین سبب ماده انرژی زا آن ها افزایش پیدا می‌کند که سبب نرم کنندگی سینه نیز می‌شوند.

خریداران قبلی، این کالاها را نیز خریده اند:
مــحصولات مرتبط