کنجد پرورده 

کنجد پرورده

با تغییراتی که بر روی دانه های روغنی کنجد صورت می گیرد، کنجد پرورده در نهایت تولید خواهد شد که می تواند با انواع مغزها و ترکیبات مقوی دیگر مانند عسل مخلوط شده و خواص آن را چند برابر کند. چون کنجد سرشار از خواص می باشد خرید کنجد پرورده را بهتر است در لیست خریدهای خود قرار دهید. ما در این مقاله سعی داریم که به این خواص اشاره مختصری داشته باشیم. ضمنا کنجد پرورده می تواند بسته بندی مشابه شکلات داشته باشد.

خواص کنجد پرورده

کنجد یکی از گیاهانی است که طبع گرمی داشته و خاصیت ملین دارد. خواص بالای آن به حدی است که آن را مانند گوشت می دانند و نام گوشت گیاهی را به خود گرفته است. دانه های کنجد دارای کالری بالایی بوده و روغن آن می تواند به عنوان یکی از بهترین و سالم ترین روغن ها برای پخت و پز مورد استفاده قرار بگیرد. چربی موجود در این دانه ها از نوع چربی سالم بوده که باعث بالا رفتن کلسترول نخواهد شد.

دانه های کنجد سرشار از پروتئین، ویتامین گروه ب، کلسیم و منیزیم و مس و آهن و دیگر ترکیبات ریز مغذی می باشد.

تاثیر دانه های کنجد بر سلامتی

به دلیل وجود آهن در این دانه روغنی، استفاده از آن برای مقابله با کم خونی بسیار توصیه می شود. منگنز موجود در کنجد به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد، منبع خوبی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان می‌باشد. بنابراین خرید کنجد پرورده توصیه می شود.

کنجد افزون بر 98 درصد کلسیم دارد و می تواند برای جلوگیری از پوکی استخوان از این دانه ها هم استفاده کرد. وجود ویتامین گروه ب در کنجد، می تواند در تبدیل چربی و کربوهیدرات و پروتئین به انرژی بسیار موثر باشد.

این دانه ها می توانند در کاهش کلسترول، بهبود سیستم ایمنی، کم کردن خطرات ناشی از فشار خون بالا، جلوگیری از دیابت، کلاژن سازی برای پوست، تقویت سلامت قلب، و موارد دیگر نقش مهمی را بازی کنند.

خرید کنجد پرورده را بهتر است در نظر داشته باشید این دانه های معجزه گر می توانند برای کودکان هم بسیار مفید باشند.