شکلات صبحانه 

شکلات صبحانه

یکی از پیشنهادات ما به مادرانی که کودکانشان زیاد به خوردن صبحانه تمایل ندارند این است که برای تشویق آنها به خوردن صبحانه بهتر است از تنوع غذایی در این وعده استفاده کنید. یکی از خوشمزه ترین این مواد شکلات صبحانه می باشد. البته در کنار این توصیه، توصیه های دیگری هم داریم و آن هم اینکه خوردن شکلات صبحانه حالت افراط به خود نگیرد. خرید شکلات صبحانه می تواند شادی و خوشحالی برای کودکانتان به همراه داشته باشد.

شکلات صبحانه چیست؟

شکلاتهایی که برای صبحانه استفاده می شوند، کرم کاکائو فندقی است که با شکر مخلوط شده و شیرین شده است. علاوه بر اینها در داخل ترکیباتش می توانیم روغن پالم، شیرخشک، مغز فندق و یا مغزهای دیگر هم پیدا کنیم.

فواید خوردن شکلات صبحانه

خوردن شکلات صبحانه می تواند کالری و انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت ها در طول روز را تامین کند. البته به دلیل بالا بودن میزان چربی در شکلات های صبحانه، استفاده بیش از حد آن هم می تواند باعث اضافه وزن شود. شکلات می تواند در درمان افسردگی کمک کننده باشد و باعث ایجاد آرامش شود.

اما مواظب جوش زدن های مکرر هم باشید. طبع شکلات صبحانه گرم بوده و برای افرادی که طبع سردی دارند مخصوصا در زمستان ها توصیه می شود.

شکلات صبحانه دارای ویتامین های گروه B بوده و به دلیل داشتن مواد خاص باعث ترشح هورمون شادی و نشاط در مغز خواهد شد. املاحی مانند منیزیم و روی هم در شکلات صبحانه پیدا می شود.

شکلات ها می توانند آنتی اکسیدان زیادی را به بدن وارد کنند و از سرطانی شدن سلولها جلوگیری به عمل آورند. با ویژگی هایی که برای این فراورده غذایی گفتیم، خرید شکلات صبحانه را فراموش نکنید.

در نظر داشته باشید که خوردن شکلات صبحانه می تواند اعتیادآور باشد پس حتما در مصرف آن حد اعتدال را نگه دارید.