شکلات 

شکلات

انواع شکلات ها با طعم های مختلف از محبوب ترین خوراکی های حال حاضر جهان هستند که می توانند توسط هر فردی با هر سن و سالی مورد استفاده قرار گیرند. کشورهای مختلف سال ها است در زمینه ساخت این خوراکی ها فعال هستند و بدین ترتیب برندهای جهانی زیادی از این خوراکی ها در جهان مطرح می باشند.

معروف ترین برندهای شکلات

این خوراکی خوشمزه که مصرف آن زمان نمی طلبد، دارای طعم های متفاوت با درصد های مختلفی از ترکیبات می باشد. برندهای مختلفی از این نوع خوراکی در تمام کشورها دیده می شود. در این میان بسیاری از کارخانه های تولید مواد غذایی و شکلات کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی سعی می کنند، نوع مشابهی از این خوراکی را بسازند و به جای برند اصلی وارد بازار کنند. ما در این مطلب به برخی از مهم ترین برندهای جهانی می پردازیم.

لیندت

این نوع شکلات توسط کارخانه های کشور سوئیس ساخته می شود. این خوراکی به شکل توپ های سفیدی است که داخل آن از مواد نرم تشکیل شده است. این خوراکی می تواند برای سالمندان بسیار لذت بخش باشد، چون به راحتی خورده می شود.

توبلرون

 این نوع خوراکی هم مربوط به کارخانه های کشور سوئیس می باشد. این خوراکی قبل از طعم، دارای ظاهری بسیار دلفریب می باشد. چون به شکل مثلث تکی و یا مثلث های به هم پیوسته مانند اهرام مصر می باشد. این خوراکی دارای روکشی کاکائویی است که داخل آن با عسل، مواد میوه ای و انواع مغزها پر شده است.

کیت کت

این برند مربوط به کشور انگلستان می باشد. خوراکی های این برند دارای ویفرهایی با رویه های شکلاتی می باشند که می توانند به صورت تخته ای و با اندازه های مختلف وارد بازار شوند.

گیراردلی

این نوع خوراکی مربوط به کارخانه های کشور آمریکا می باشد که دارای محبوبیت زیادی است و از طعم بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد. این نوع خوراکی دارای ظاهری کاکائویی و به شکل مربع می باشد.

اسنیکرز

این برند، مربوط به کارخانه های انگلیسی می باشد. این خوراکی دارای مقدار زیادی شیر، کاکائو، بادام زمینی و شکر است. به همین دلیل از کالری بالایی برخوردار است و برای بیمارانی که قند خون دارند و به لاغری خود اهمیت می دهند، مضر می باشد.

فررو روچر( فررو روشر یا فررو راچر)

یکی از معروف ترین برندهای جهانی، برند ایتالیایی فررو روچر می باشد. انواع خوراکی های این برند دارای طعم بسیار خوبی می باشند. خوراکی ساخته شده با این برند به شکل توپ هایی با مغزهای فندقی، روکش های ویفری و سپس رویه ای از کاکائو می باشد. این خوراکی در بسته های طلایی زیبایی پیچانده می شود و وارد بازار می گردد.

گایلیان(گیلیان)

یکی از این برندهای جهانی مربوط به کارخانه های کشور بلژیک می باشد. خوراکی تهیه شده با این برند علاوه بر طعم خوب دارای شکلی صدفی و تخته ای می باشد.

پتچی

در میان تمام این برندهای اروپایی و آمریکایی، کشوری مانند لبنان نیز از قافله عقب نمانده و سعی کرده است، خوراکی های ساخته شده در کارخانه های خود را به عنوان یک برند جهانی وارد بازار کند.

خوراکی خوشمزه ای که در این کشور ساخته می شود، تلفیقی از خوراکی های کشورهای سوئیس و بلژیک می باشد. خوراکی برند لبنانی از کاکائو و شیر های کم چرب و پرچرب تازه درست شده است که می توان انواع طعم های میوه ای را نیز به آن اضافه کرد تا تمام ذائقه ها را در بگیرد.

با توجه به معرفی تمام این برندهای جهانی می توان به کارخانه های شکلات سازی داخلی کشور که برخی از آنها با سابقه و تجربه زیاد خود به یک برند جهانی تبدیل شده اند، اشاره کرد،

انواع برندهای شونیز، آیدین، باراکا، شیرین عسل و ... بسیار محبوب و معروف می باشند و توانسته اند جای بسیاری از برندهای اروپایی را در ایران پر کنند.

چند قطعه شکلات

قیمت شکلات

شکلات یکی از خوشمزه ترین مواد غذایی در جهان می باشد که دارای طرفداران بسیار زیادی است. شاید با خوردن شکلات در نگاه اول دچار عذاب وجدان شوید اما باید بدانید مصرف مقدار مناسب شکلات می تواند خواص زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

شکلات در واقع دانه های درخت کاکائو در مناطق گرمسیری است. شکلات در صورت مصرف متعادل برای افرادی که به دنبال کاهش یا حفظ وزن خود هستند مشکلی به وجود نمی آورد. در عوض تحقیقات نشان داده است شکلات حاوی مقادیر مناسبی آنتی اکسیدان است.

همچنین شکلات سطح کلسترول خون را کاهش داده و مغز را تقویت می کند. شکلات خارجی طرفداران بسیار زیادر دارد اما قیمت آن ها نسبت به شکلات ایرانی بیشتر است. در این میان شکلات تلخ هم بسیار پر طرفدار است. برای مقایسه قیمت شکلات ها می توانید به سایت برادران حسینی مراجعه کنید.

خرید شکلات

خرید این خوراکی برای همه افراد لذت بخش است. برخی از افراد مایل هستند که نوع تلخ و بدون شکر از این خوراکی را مصرف کنند. این افراد در هنگام خرید باید دقت کنند که این خوراکی دارای رنگی تیره و متشکل از کاکائو باشد.

خرید شکلات نیز شاید در ظاهر ساده باشد اما باید به نکاتی در هنگام خرید شکلات توجه داشته باشید تا سلامتی شما به خطر نیفتد. نکته اول در خرید شکلات توجه به مواد تشکیل دهنده و مواد افزودنی موجود در شکلات می باشد. به طور کلی در ساخت شکلات سه ماده اصلی پودر کاکائو، کره کاکائو و شیرین کننده نقش دارند. به غیر از این مواد، شکلات های غیر مجاز دارای مواد افزودنی غیرمجازی هستند که باید شما به این موضوع توجه کنید.

دومین ملاک برای خرید شکلات با کیفیت توجه به میزان کاکائو موجود در شکلات می باشد. معمولا شکلات خوب دارای بالاتر از 70 درصد کاکائو است. در نهایت اینکه حتما به تاریخ تولید و انقضا شکلات دقت کنید.

برخی از افراد مایل هستند که از شکلات های بدون کاکائو استفاده کنند. پس بهتر است به انواع خوراکی ها با رنگ سفید اکتفا کنند.

برخی از انواع این خوراکی ها هم فقط در شیرینی پزی ها مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا از کاکائوی خالص تشکیل شده اند و هیچ شکری به آنها اضافه نشده است. در این میان برخی از این خوراکی ها ممکن است میوه ای و با رنگ های مختلف باشند.

قابل ذکر است که استفاده از روغن های پالم و یا گیاهی برای ساخت شکلات جایز نیست. کارخانه های تولیدی  می توانند به جای استفاده از این روغن ها از کره کاکائو استفاده کنند.

خرید شکلات تلخ

این نوع خوراکی دارای مقدار زیادی از دانه های کاکائو می باشد. این خوراکی هیچ گونه شکر و یا ماده شیرین کننده ای در خود ندارد و یا اگر هم داشته باشد، بسیار ناچیز است.

استفاده از کره کاکائو نیز در تولید این خوراکی با برندهای مختلف در حد معمول است. قابل ذکر است که میزان تلخی انواع محصولات با برندهای مختلف، متفاوت می باشد. پس بهتر است افراد قبل از خرید به میزان تلخی و کاکائو استفاده شده در تهیه آن دقت کنند.

هر چه درصد کاکائوی استفاده شده کمتر باشد، یعنی شکر بیشتری در ترکیبات آن موجود است. در این میان برخی از انواع این خوراکی ها با برندهای متفاوت دارای هیچگونه درصد مشخصی از کاکائو نمی باشند. به همین دلیل ما باید میزان آن را همان 50 درصد در نظر بگیریم که بدین ترتیب این خوراکی دارای طعم میانه ای از تلخی و شیرینی می باشد.

خرید اینترنتی شکلات

این خوراکی را می توان در اکثر آجیل فروشی ها، فروشگاه های فروش انواع شکلات های تلخ و شیرین و ... پیدا کرد و با چشیدن طعم آنها، مقدار مورد نیاز را خریداری کرد.

در این میان امروزه که استفاده از فضای اینترنت کار را بسیار راحت تر کرده است، افراد می توانند با مراجعه به سایت های فروش انواع این برندها، نوع خوراکی مورد نظر را با مقدار و قیمت مشخصی خریداری کنند.

افراد در صورت مراجعه به سایت های مختلف می توانند، ترکیبات استفاده شده در ساخت این خوراکی ها را مد نظر قرار دهند و از میزان تلخی و شیرینی آنها مطلع شوند.

گفتنی است که با استفاده از روش خرید اینترنتی می توان قیمت ها را مقایسه کرد و سپس اقدام به خرید کرد تا محصول مورد نظر در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت شود.

انواع شکلات

شکلات دارای سه نوع کلی است. شکلات سفید، شکلات شیری و شکلات تلخ که هر کدام دارای طعم و مزه به خصوص خود هستند و با توجه به سلیقه مشتری قابلیت خریداری دارند.

شکلات سفید که دارای هیچگونه کاکائو نمی باشد دارای طعمی شیرین بوده و بیشتر طعم وانیل یا مواد تشکیل دهنده شکلات سفید را می دهد. جزء اصلی تشکیل دهنده شکلات سفید کره کاکائو می باشد.

شکلات شیری یکی از خوش طعم ترین انواع شکلات می باشد که در تولید آن از کاکائو بهره برده شده است. در این نوع شکلات از کاکائو، کرم کاکائو، شیر و شکر استفاده شده است و طعم لطیفی از شکلات را برای شما به همراه می آورد.

شکلات تلخ نیز یکی از محبوب ترین انواع شکلات می باشد. به دلیل اینکه در چند سال اخیر تحقیقات زیادی در مورد خواص شکلات تلخ انجام شده است میزان محبوبیت این شکلات نیز افزایش پیدا کرده است.

خواص شکلات تلخ

در صورت که شکلات تلخ با کیفیتی خریده باشید می توانید انتظار دریافت مواد مغذی مناسبی را داشته باشید. در 100 گرم شکلات تلخ 70 تا 85 درصد، مقادیر مناسبی فیبر، آهن، منیزیم، مس و منگنز موجود می باشد. پس مصرف متعادل این ماده غذایی خوشمزه می تواند به سلامتی شما بیفزاید.

شکلات تلخ منبع غنی از آنتی اکسیدان هاست. در یک تحقیق حتی میزان این آنتی اکسیدان ها بیشتر از آنتی اکسیدان های موجود در ذغال اخته نشان داده شد. خواص دیگری نیز برای شکلات بر شمرده شده است که از مهم ترین آن ها می توان به بهبود فشارخون، افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد خون، کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و... اشاره کرد. به طور کلی خرید شکلات را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

شکلات تلخ چه خواصی دارد؟

شکلات تلخ غنی از آنتی اکسیدان است، پس برای قلب مفید است. شکلات تلخ فشارخون را کاهش داده و از سرطان پیشگیری می کند. همچنین سطح کلسترول خون را کاهش می دهد و باعث بهبود خلق و خو می شود.

قطعاتی شکلات

نکات جالب درباره شکلات

 • در سال 2009، تاریخ 7 جولای به عنوان روز جهانی شکلات در نظر گرفته شد که همه ساله آن را جشن می گیرند.
 • کاکائو در میان اقوام مایا نماد باوری بوده است.
 • شکلات تا سالهای سال خوراکی سلطنتی بود و تنها برای اولین بار در سال 1780 در دسترس عموم قرار گرفت.
 • شکلات شیری در سال 1875 توسط یک سوئیسی به بازار راه یافت.
 • معمولا عشاق برای یکدیگر شکلات هدیه می برند. برای همین در سال 1868 اولین جعبه شکلات مخصوص جشن ولنتاین تولید شد.
 • شکلات انرژی و خواص زیادی دارد برای همین بخشی از جیره غذایی ارتش ها حساب می شود و حتی در جنگ جهانی دوم نیز در میان نظامیان استفاده میشده است.
 • درخت کاکائو تا 200 سال هم می تواند عمر کند، بااینحال تنها 25 سال میوه کاکائو می دهد.
 • درخت کاکائو حساس است و معمولا 30 درصد محصول کاکائو در سال از دست می رود.
 • کاکائو در قاره آفریقا تولید زیادی دارد.
 • شکلات تنها ماده خوراکی است که دمای ذوب آن کمتر از دمای بدن انسان است و برای همین به راحتی روی زبان آب می شود.
 • شکلات برای قلب بسیار مفید است و کلسترول را افزایش نمی دهد.

تاریخچه شکلات به کجا بر می گردد؟

اولین بار ۱۱۰۰ سال قبل از میلاد از شکلات استفاده شد. در ابتدا اقوام مایا و آزتک از شکلات نوشیدنی ساخته بودند که به آن " آب تلخ" می گفتند. در عصر مدرن أنواع مختلفی از شکلات ساخته شد. مثلا کیت کت در سال ۱۹۳۳ تولید شد.

هر گرم شکلات چند کالری دارد؟

یک اونس (معادل ۲۸ گرم) شکلات تلخ حاوی شصت درصد یا بیشتر کاکائو که برابر با صدوهفتاد کالری است، می‌باشد. بنابراین افرادی که اضافه وزن دارند و قصد دارند که در برنامه غذاییشان از شکلات بهره ببرند شکلات تلخ می‌تواند بهترین پیشنهاد باشد.

چگونه به صورت اینترنتی شکلات بخریم؟

امروزه امکان خرید هر چیزی به صورت اینترنتی مهیا شده است. شکلات نیز از این قضیه مستثنی نبوده و شما می توانید از فروشگاه اینترنتی برادران حسینی شکلات را به صورت اینترنتی تهیه نمایید.

معروف ترین برندهای شکلات

انواع شکلات ها با طعم های مختلف از محبوب ترین خوراکی های حال حاضر جهان هستند که می توانند توسط هر فردی با هر سن و سالی مورد استفاده قرار گیرند. کشورهای مختلف سال ها است در زمینه ساخت این خوراکی ها فعال هستند و بدین ترتیب برندهای جهانی زیادی از این خوراکی ها در جهان مطرح می باشند. خرید شکلات می تواند از انواع این برندها انجام شود.

این خوراکی خوشمزه که مصرف آن زمان نمی طلبد، دارای طعم های متفاوت با درصد های مختلفی از ترکیبات می باشد. برندهای مختلفی از این نوع خوراکی در تمام کشورها دیده می شود. در این میان بسیاری از کارخانه های تولید مواد غذایی و شکلات کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی سعی می کنند، نوع مشابهی از این خوراکی را بسازند و به جای برند اصلی وارد بازار کنند. ما در این مطلب به برخی از مهم ترین برندهای جهانی می پردازیم تا در هنگام خرید شکلات بتوانید بهتر انتخاب کنید.

لیندت

این نوع شکلات توسط کارخانه های کشور سوئیس ساخته می شود. این خوراکی به شکل توپ های سفیدی است که داخل آن از مواد نرم تشکیل شده است. خرید شکلات لینت  می تواند برای سالمندان بسیار خوب باشد، چون به راحتی خورده می شود.

توبلرون

این نوع خوراکی هم مربوط به کارخانه های کشور سوئیس می باشد. این خوراکی قبل از طعم، دارای ظاهری بسیار دلفریب می باشد. چون به شکل مثلث تکی و یا مثلث های به هم پیوسته مانند اهرام مصر می باشد. این خوراکی دارای روکشی کاکائویی است که داخل آن با عسل، مواد میوه ای و انواع مغزها پر شده است.

کیت کت

این برند مربوط به کشور انگلستان می باشد. خوراکی های این برند دارای ویفرهایی با رویه های شکلاتی می باشند که می توانند به صورت تخته ای و با اندازه های مختلف وارد بازار شوند.

گیراردلی

این نوع خوراکی مربوط به کارخانه های کشور آمریکا می باشد که دارای محبوبیت زیادی است و از طعم بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد. این نوع خوراکی دارای ظاهری کاکائویی و به شکل مربع می باشد.

اسنیکرز

 این برند، مربوط به کارخانه های انگلیسی می باشد. این خوراکی دارای مقدار زیادی شیر، کاکائو، بادام زمینی و شکر است. به همین دلیل از کالری بالایی برخوردار است و برای بیمارانی که قند خون دارند و به لاغری خود اهمیت می دهند، مضر می باشد.

فررو روچر( فررو روشر یا فررو راچر)

یکی از معروف ترین برندهای جهانی، برند ایتالیایی فررو روچر می باشد. انواع خوراکی های این برند دارای طعم بسیار خوبی می باشند. خوراکی ساخته شده با این برند به شکل توپ هایی با مغزهای فندقی، روکش های ویفری و سپس رویه ای از کاکائو می باشد. این خوراکی در بسته های طلایی زیبایی پیچانده می شود و وارد بازار می گردد.

گایلیان(گیلیان)

یکی از این برندهای جهانی مربوط به کارخانه های کشور بلژیک می باشد. خوراکی تهیه شده با این برند علاوه بر طعم خوب دارای شکلی صدفی و تخته ای می باشد.

پتچی

در میان تمام این برندهای اروپایی و آمریکایی، کشوری مانند لبنان نیز از قافله عقب نمانده و سعی کرده است، خوراکی های ساخته شده در کارخانه های خود را به عنوان یک برند جهانی وارد بازار کند.

خوراکی خوشمزه ای که در این کشور ساخته می شود، تلفیقی از خوراکی های کشورهای سوئیس و بلژیک می باشد. خوراکی برند لبنانی از کاکائو و شیر های کم چرب و پرچرب تازه درست شده است که می توان انواع طعم های میوه ای را نیز به آن اضافه کرد تا تمام ذائقه ها را در بگیرد.

با توجه به معرفی تمام این برندهای جهانی می توان به کارخانه های شکلات سازی داخلی کشور که برخی از آنها با سابقه و تجربه زیاد خود به یک برند جهانی تبدیل شده اند، اشاره کرد،

انواع برندهای شونیز، آیدین، باراکا، شیرین عسل و ... بسیار محبوب و معروف می باشند و توانسته اند جای بسیاری از برندهای اروپایی را در ایران پر کنند.

راهنمای خرید شکلات

خرید شکلات برای همه افراد لذت بخش است. برخی از افراد مایل هستند که نوع تلخ و بدون شکر از این خوراکی را مصرف کنند. این افراد در هنگام خرید باید دقت کنند که این خوراکی دارای رنگی تیره و متشکل از کاکائو باشد.

توجه به برچسب ترکیبات استفاده شده در ساخت آن نیز مهم می باشد. درصد کاکائو استفاده شده در این خوراکی ها باید بین 60 تا 80 باشد. قابل ذکر است که در صورت استفاده از شیر کمتر در تولید این خوراکی، ممکن است رنگ آن نیز تیره شود. این نکته مهمی در خرید شکلات است.

برخی از افراد مایل هستند که از شکلات های بدون کاکائو استفاده کنند. پس بهتر است به انواع خوراکی ها با رنگ سفید اکتفا کنند.

در هنگام خرید شکلات باید دانست برخی از انواع این خوراکی ها هم فقط در شیرینی پزی ها مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا از کاکائوی خالص تشکیل شده اند و هیچ شکری به آنها اضافه نشده است. در این میان برخی از این خوراکی ها ممکن است میوه ای و با رنگ های مختلف باشند.

قابل ذکر است که استفاده از روغن های پالم و یا گیاهی برای ساخت شکلات جایز نیست. کارخانه های تولیدی  می توانند به جای استفاده از این روغن ها از کره کاکائو استفاده کنند.

خرید شکلات تلخ

این نوع خوراکی دارای مقدار زیادی از دانه های کاکائو می باشد. این خوراکی هیچ گونه شکر و یا ماده شیرین کننده ای در خود ندارد و یا اگر هم داشته باشد، بسیار ناچیز است.

استفاده از کره کاکائو نیز در تولید این خوراکی با برندهای مختلف در حد معمول است. قابل ذکر است که میزان تلخی انواع محصولات با برندهای مختلف، متفاوت می باشد. پس بهتر است افراد قبل از خرید به میزان تلخی و کاکائو استفاده شده در تهیه آن دقت کنند.

هر چه درصد کاکائوی استفاده شده کمتر باشد، یعنی شکر بیشتری در ترکیبات آن موجود است. در این میان برخی از انواع این خوراکی ها با برندهای متفاوت دارای هیچگونه درصد مشخصی از کاکائو نمی باشند. به همین دلیل ما باید میزان آن را همان 50 درصد در نظر بگیریم که بدین ترتیب این خوراکی دارای طعم میانه ای از تلخی و شیرینی می باشد.

خرید اینترنتی شکلات

این خوراکی را می توان در اکثر آجیل فروشی ها، فروشگاه های فروش انواع شکلات های تلخ و شیرین و ... پیدا کرد و با چشیدن طعم آنها، مقدار مورد نیاز را خریداری کرد.

در این میان امروزه که استفاده از فضای اینترنت کار را بسیار راحت تر کرده است، افراد می توانند با مراجعه به سایت های فروش انواع این برندها، نوع خوراکی مورد نظر را با مقدار و قیمت مشخصی خریداری کنند.بنابراین خرید شکلات می تواند اینترنتی نیز انجام شود.

افراد در صورت مراجعه به سایت های مختلف می توانند، ترکیبات استفاده شده در ساخت این خوراکی ها را مد نظر قرار دهند و از میزان تلخی و شیرینی آنها مطلع شوند.

گفتنی است که در هنگام خرید شکلات با استفاده از روش خرید اینترنتی می توان قیمت ها را مقایسه کرد و سپس اقدام به خرید کرد تا محصول مورد نظر در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت شود.

کلام آخر در مورد انواع شکلات

برای خرید شکلات باید دانست که انواع این خوراکی با برندهای مختلف دارای مقدار ترکیبات متفاوت می باشد. این خوراکی خوشمزه می تواند مانند هر محصول غذایی دیگری بر سلامتی بدن تاثیرگذار باشد.

بسیاری از افراد معتقد هستند که این خوراکی ها می توانند سبب ایجاد هیجان، شور و نشاط در بدن شوند. افراد باید دقت کنند که انواع شکلات ها می توانند سبب ترشح هورمون های مختلف در بدن شوند. این خوراکی ها بر سیستم عصبی و جلوگیری از لخته شدن خون نیز تاثیرگذار می باشند.

طرز تهیه شکلات صبحانه

از جمله خوراکی های خوشمزه که هر کسی با هر سنی عاشق طعم آن است شکلات صبحانه می باشد. این شکلات به صورت مایع است و بیشتر در وعده غذایی صبحانه از آن استفاده می شود.

موادی که برای تهیه این شکلات خوشمزه نیاز دارید به این صورت می باشد: اول از همه باید از پیمانه ای استفاده کنید که مقادیر را به اندازه بردارید تا حساب کار دستتان باشد. برای این کار بهتر است از لیوان دسته دار فرانسوی استفاده کنید تا با اندازه های اعلامی ما جور باشد. پودر کاکائو باید به اندازه یک پیمانه باشد. شکر باید یک و نیم پیمانه باشد. شیر باید به اندازه یک لیتر یا همان 4 پیمانه باشد و کره نیز به اندازه 50 گرم نیاز داریم.

دستور تهیه

دستور کار این خوراکی خوشمزه به این صورت است که در مرحله اول باید شکر را به همراه پودر کاکائو درون یک ظرف جادار بریزید. با قاشق آن را به هم بزنید تا یکنواخت شوند. مخلوط کردن شکر با کاکائو سبب می شود که در هنگام حاضر شدن شکلات، درون آن گلوله های کاکائو وجود نداشته باشد.

در مرحله دوم پس از یک دست شدن شکر و پودر کاکائو نوبت می رسد که شیر را اضافه کنید و بعد با مواد دیگر مخلوط کنید. سپس ظرف را بر روی حرارت قرار دهید و مواد را هم بزنید و منتظر بمانید که اطراف شیر حباب جمع شود. توجه داشته باشید که نیازی نیست شیر به نقطه جوش برسد.

در سومین مرحله باید توجه داشته باشید که حرارت موجود در زیر ظرف باید ملایم باشد تا شیر به جوش نیاید. باید مواد را به طور مداوم به هم بزنید تا شکلات به غلظتی ایده آل برسد. جهت رساندن شکلات به غلظت کافی باید اجازه دهید که حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت بر روی حرارت بماند.

در مرحله چهارم جهت جلوگیری از ته گیری شکلات باید هر 5 الی 10 دقیقه یک بار نسبت به هم زدن آن اقدام نمایید. پس از آن که شکلات به غلظت ایده آل تان رسید نوبت آن است که کره را به آن اضافه نمایید. سپس مواد را مخلوط کنید تا کرده کاملا حل شود و با مواد دیگر مخلوط شود. در مرحله پنجم بعد از اینکه کره با مواد دیگر مخلوط شد ظرف شکلات صبحانه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید که در دمای محیط، سرد شود.سپس شکلات صبحانه سرد شده را در ظرف های مخصوص بریزید و آن را درون یخچال نگهداری کنید.