نبات شاخه

وزن خالص:1 کیلوگرم

اتمام موجودی

خرید نبات شاخه

نبات محصولی است که از زمان قدیم تا به حال در تمامی خانه ها یافت می شود. این محصول از شکر درآب، طی یک مکانیزم فیزیکی تابع زمان و دما، متبلور شده و به صورت کریستال های زیبا شکل گرفته که در نهایت مورد استفاده همگان قرار می گیرد. خصیصه ی نبات، گرم بودن آن است که در درمان سردی مزاج موثر بوده و همینطور به ملین و ضد نفخ بودن مشهور است.

از فوائد آن باید اشاره کرد به اینکه بسیار برای رفع خواب آلودگی موثر است، به طوری که توصیه می شود هنگام رانندگی از چای نبات استفاده شود، همینطور برای کم حواسی نیز درمانی مفید است، در گذشته هم برای افرادی که به علت کهولت سن یا حوادث ناگوار دچار کم حواسی می شدند، چای نبات داغ و یا آبجوش نبات داغ توصیه می شده است. نبات به دلیل اینکه خیلی سریع جذب عضلات می شود، سوخت و ساز بدن را بالا برده و برای کسانی که می خواهند لاغر شوند کاملا مفید است، توصیه می شود نبات را جزئی از برنامه های غذایی تان قرار دهید.

هنگامی که کودکتان مبتلا به سرماخوردگی می شود، بهتر است به جای داروهای شیمیایی، از شیر نبات استفاده کنید چون علاوه برمفید بودن هیچگونه عوارض جانی برای فرزندتان ندارد. بیشتر نوزادان بدخواب هستند و گریه های فراوانی دارند، پژوهش ها نشان داده اند که استفاده از نبات داغ برای نوزاد بزرگتر از شش ماه می تواند درد کودک را از بین ببرد و به راحت خوابیدن او کمک کند.

از نبات شاخه به غیر از مصارف خانگی، بیشتر برای تزئین سفره های عقد و هفت سین نیز استفاده می شود که بهترین نبات ایران در مشهد تولید می شود.

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
مــحصولات مرتبط